Alkol Ve Maddeyi Kötüye Kullanımı

Alkol ve madde bağımlılığı sebepleri ve ortaya çıkardığı sonuçlar nedeniyle sadece bireyi değil bireyin yakın çevresini ve toplumu da etkileyen önemli sağlık sorunlarından biri haline gelmiştir. Alkol ve madden kullanımı sonuç olarak yıkıcı etkilerle karşımıza çıkıyor olsa da başlangıçta alkol ve madde kullanılmasındaki temel amaçlardan bazıları kaygı, stres, mutsuzluk gibi olumsuz duygularla başa çıkmaktır. Bu etkilerin kısa vadeli olmalı alkol ve madde kullanımı konusunda bireyleri bağımlılığa sürüklemektedir ve aşılamaz sorunlar haline gelmektedir.

Alkol ve madde kullanımı bağımlılık haline gelmeden çözüme yönlendirildiğinde daha kısa sürede ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Her bozuklukta olduğu gibi alkol ve madde kullanımında da alanında uzman kişilerin koymuş olduğu doğru ve erken tanı ve kullanılan terapi yöntemi çok önemlidir.

Papillon Akademi bünyesindeki bağımlılık alanında çalışan uzmanlarımız psikiyatrik muayene ve psikoterapi yaklaşımlarıyla bütüncül bir şekilde problemi ele alarak doğru tedavi için koordineli bir çalışma yürütmektedir. Terapide danışanın fayda görmesi önceliklidir bu yüzden uygulanan tedavi danışanın bozukluğuna, direncine ve terapiye olan yaklaşımına yöneliktir. Alkol ve madde kullanım bozukluğu hem bireye kişisel olarak hem de bireyle temas halinde olan topluma kolektif olarak yıkıcı etkileri olan tedavi edilebilir bir bozukluktur. Eğer alkol ve madde kullanımıyla ilgili problem yaşıyorsanız veya problem yaşayan tanıdıklarınız varsa alanında uzman ruh sağlığı profesyonellerine başvurmanızı öneririz. 

Ankara Papillon Akademi psikiyatri ve psikolojik danışmanlık merkezi uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz.