Arkadaşlık Sorunları

Arkadaşlık sorunları, her yaştaki ilişkilerde görülebilecek bir sorundur. Tüm ilişkilerde birtakım anlaşmazlıklar çıkabilir ve ilişkiyi zorlayabilir. Sorunlar çözüme kavuşmadığında hem ruhsal hem de fiziksel sağlığımıza oldukça zarar verir. 

Çocuklarda yaşıtlarıyla konuşmaması, arkadaşlık edinmekte zorlanma, kendini ifade etmekte ve sohbeti sürdürmede zorluk, diğer çocuklar tarafından dalga geçilme gibi durumlar varsa arkadaşlık sorunları yaşıyor olabilir. Sorun çözme, kendini uygun şekilde ifade edebilme, uygun girişkenlik, öfke kontrolü, bekleyebilme ve gruba uyum gibi davranışlar sosyal açıdan önemlidir. Bu sorunları halletmek ve sosyal olarak uygun davranışları yerine koyabilmek için modelleme, ev ödevleri ve aile ile etkinlikler yapma gibi çalışmaları uygulamak etkili olacaktır. Bu durumları yaşıyor ve çözüme ulaşamıyorsanız Papillon Akademi uzmanlarından profesyonel destek alabilirsiniz.

Ankara Papillon Akademi psikiyatri ve psikolojik danışmanlık merkezi uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz.