Bireysel Terapi Nedir?

Bireysel Terapi, terapinin odak noktası hastadır ve en klasik terapi şeklidir. Terapistin dikkati sadece onun üzerindedir. Psikoterapi çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Papillon Akademi olarak Psikoterapi, Bilişsel Davranışcı Terapi, EMDR, Hipnoterapi, Çocuk ve Ergen Terapisi ve Cinsel Terapi gibi bir çok farklı ekolleri uygulamaktayız. Psikolojik değerlendirme ve psikoterapötik müdahalelerin ardından hastaya uygun terapi yöntemi belirlenir. Bir hasta ve bir terapistin gizlilik çerçevesi içinde düzenli olarak buluştuğu Bireysel Terapide grup terapisine göre terapistin zaman içinde hastayı daha iyi tanıyabilmesini sağlar. Terapide hastanın sorunları ve süreci daha uzun süre takip edilebilir. Hasta terapiste karşı her zaman hasta rolünde kalır ve böylece kendini esas olarak hayatının baş edemediği yönleriyle yüzleşir. Hastanın açıklığı ve isteği tedavinin başarısı için önemlidir. Terapist ve hastanın danışma merkezinde kaldıkları süre boyunca kurdukları yakın ilişki de büyük önem taşımaktadır.

Bireysel Terapi Ne İşe Yarar?

Bu psikoterapötik ortam bağlamında terapist, hastasına güven, takdir, özgünlük ve empati ile yaklaşır. Bilinçsiz çatışmaları tanımasında onu destekler çünkü insanlar genellikle neden belirli semptomları gösterdiklerini bile bilmezler. Terapide konuşma, hastanın bilinçsiz ve bilinçli amaç ve ihtiyaçlarının arka planına karşı deneyimlerini anlamasına yardımcı olur. Hastanın duygusal zorluklarıyla baş etmesi ve davranış ve tutumlarında faydalı değişiklikler sağlamak en baştaki hedeftir. Bireysel terapide tüm rahatsızlıkları ortadan kaldırmayı hedefleriz.

Bireysel Terapi Hangi Bozukluklarda Kullanılır?

Kendileri baş edemeyecekleri psikolojik sorunları olan tüm hastalara Bireysel Terapi uygulanmaktadır.Prensip olarak, bireysel terapi tüm akıl hastalıkları, rahatsızlıklarda ve bozukluklar için kullanılabilir. Hastalığa bağlı olarak, bireysel terapide farklı terapötik yöntemler kullanılır. Bu, hastanın kişisel semptomlarına bağlıdır.

Bireysel Terapi Kaç Seans Sürer?

Terapi seanslarının toplamsayısı ilk seanstan sonra netleşir.Bu, bire bir seansta kullanılan prosedürlere ve terapi ekolüne bağlıdır.Terapi saatleri, üzerinde anlaşmaya varılan bir terapi hedefine hizmet eder. Hasta terapiyi istediği zaman bitirmekte özgürdür.

Bireysel Terapi Online Uygulanabilir Mi?

Bireysel terapiyi uzmanlarımız online/çevrimiçi olarakverebilmektedir. Böylece nitelikli terapi hizmetini evinizden veya iş yerinizden ulaşmanız artık çok kolay. Yüz yüze terapilerde uyguladığımız ekolleri online/çevrimiçi terapilerimizde de rahatlıkla uygulanabilir. 

Bireysel Terapi Hizmetini Neden Papillon Akademiden Almalıyım?

Papillon Akademi alanında uzman ruh sağlığı profesyonellerinin koordineli çalıştığı bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Psikiyatrist, psikolog ve terapistlerimiz bireysel terapihizmeti almak için gelen danisanlara kendisiyle ön görüşme yaparak hangi terapi yönteminin daha etkili olacağına karar verir. Devamındaki süreçte de bu koordinasyon devam eder. Danışanın gelişimi ve değişimleri takip edilir ve belirlenen terapi hedefine ulaşılır.

Ankara Papillon Akademi psikiyatri ve psikolojik danışmanlık merkezi uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz.