Depresyon

Depresyon zihinsel bir bozukluk veya hastalıktır. Depresyonun tipik semptomları, Duygudurum da üzüntü, keder, sinirlilik, suçluluk ve utanç gibi belirtiler, Davranışta rahatsızlık, yerinde duramama, hareketlilikte düşme, konuşmanın yavaşlaması, azalmış dürtü gibi degisimlerdir. Tutumlarda değişiklik örneğin değersizlik, düşük benlik saygısı, geleceğe ilişkin olumsuz tutumlar da gözlemlenebilir. Düşüncelerde kendini eleştirme, düşünmede yavaşlık, akıl yürütmede çarpıtma, karamsarlık, konsantrasyon, hafıza ve karar verme güçlükleri, kendini suçlamaya yöneliktir.  Fiziksel değişiklikler yeme-içme, uyku, yorgunluk, başağrıları, mide ağrıları, ağrılar, bulantı, enerji azalması gibi fiziksel değişiklikler de görülür.

  • Depresif bozukluklar; 
  • Majör depresif bozukluk
  • Distimik bozukluk
  • Yıkıcı duygudurumu düzenleyememe bozukluğu

Madde / İlaç kaynaklı depresif bozukluk gibi alt gruplara ayrılır.

Papillon Akademideki terapistlerimiz uygun tanı koyup, farklı psikoterapiler ile ruh halinizi iyileştirmenize, kalıcı olarak stabilize etmenize ve yeni gündelik hayatinizi düzenleyecek aktiviteler geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Ankara Papillon Akademi psikiyatri ve psikolojik danışmanlık merkezi uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz.

                      

 

İlgili Aramalar :

Ankara Psikolog, Çankaya Psikoterapi, Ankara Klinik Psikolog, Sınav Stresi, Okul Reddi, Psikoterapi, Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Fobi, Anksiyete, Kaygı, Psikoterapi