Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)

DEHB çocuklarda ve ergenlerde en sık görülen ruh sağlığı sorunlarından biridir. Ayrica yetişkinlerde de sıklıkla görülebilmektedir. Dikkatsizlik, hiperaktivite ve dürtüsellik ana özellikleridir. Kendini kontrol etme yeteneği azalır. Bu, konsantrasyon ve dikkatin bozulmasına, dürtüsel ve aceleci hareketlerin yanı sıra fiziksel huzursuzluğa ve belirgin bir hareket etme dürtüsüne yol açar. Bozukluk tedavi edilmezse davranışsal bozukluklar meydana gelebilir, okul ve meslek hayatı olumsuz etkilenir ve sosyal ilişkileri bozulabilir. Çocukların dikkatsiz ve aşırı hareketler gösterdiklerinde insanlar hızla DEHB tanısı koymaktadır. Ancak, yalnızca uzman doktorlar, psikiyatristler ve psikologlar güvenilir bir teşhis koyabilir.

Papillon Akademideki terapistlerimiz uygun tanı koyup, farklı psikoterapiler ile özellikle bilişsel davranışçı terapiyle ruh halinizi iyileştirmenize, kalıcı olarak stabilize etmenize ve yeni gündelik hayatınızı düzenleyecek aktiviteler geliştirmenize yardımcı olacaktır. Hasta böylelikle dürtüsel ve düzensiz davranışlarını kontrol etmeyi öğrenir ve aile yaşantısındaki uyumsuzlukları giderir. 

Ankara Papillon Akademi psikiyatri ve psikolojik danışmanlık merkezi uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz.

                      

 

İlgili Aramalar :

Ankara Psikolog, Çankaya Psikoterapi, Ankara Klinik Psikolog, Sınav Stresi, Okul Reddi, Psikoterapi, Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Fobi, Anksiyete, Kaygı, Psikoterapi