Hipnoterapi Nedir?

Telkin yoluyla kişinin bilinç ve farkındalık seviyesini artırmasını ve kendisini keşfetmesini sağlayan bir bilinçlilik halinde hipnoz yöntemiyle uygulanan tedavilere verilen genel isimdir. Alternatif tıp yöntemi olan Hipnoterapinin amacı bilinç ve bilinçdışı zihni sağlıklı bir uyuma ulaştırmaktır. Bunun yanında kişiyi sınırlayan olumsuz duygu ve düşüncelerin farkına varılmasını sağlamak ve kişi üzerindeki sınırlayıcı etkileri ortadan kaldırarak kişinin yaşadığı soruna ilişkin daha derin yapıcı bir algının, içgörürün oluşmasını sağlamak hedeflenir. Bu görüş ekseninde yeni ve sağlıklı görüş açısı geliştirerek yeni davranışlar edinmesini sağlayıp kendisiyle ve çevresiyle daha uyumlu bir iletişim hali kazanabilir. Bunun neticesinde amaç bireyin hedeflerine ulaşma noktasında motive olup kendi oto kontrol sistemini oluşturarak kalıcı bir çözüm sağlamaktır.

Hipnoterapi Ne İşe Yarar?

Danışanlar her zaman kendi sorunlarının farkında olmayabilirler veya bunları anlatmakta, bize kendilerini açmakta zorluk yaşayabilirler. Ayrıca uzun süre seanslara devam etmekte zorlanabilirler. Bu ve bunun gibi problemleri yaşayan danışanlar Hipnoterapi gibi kısa sürede bizi çözüme ulaştırabilecek ve kişilerin kendilerini daha kolay açabilecekleri ve belki de farkında bile olmadıkları problemleri gün yüzüne çıkartabilecekleri bir terapi yöntemine ihtiyaç duyabilirler. Diğer terapi teknikleriyle karşılaştırıldığında daha kısa sürede cevap alınmasını sağlar ve kalıcı çözümler hedefler.

Hipnoterapi Hangi Bozukluklarda Kullanılır?

Hipnoterapi olaylara kısa, net ve etkin çözümler uygulayan bir terapi ekolü.Ve birçok rahatsızlıkta ve bozuklukta uygulanabilir. Örneğin özgül fobisi olan birisinin imajinal tekniklerle özgül fobisi olduğu duruma direkt olarak maruz bıraktırarak o olaydaki koku ve kaygısının duyarsızlaştırmasını sağlar. Bilinç altı gerçek ve hayali ayırt edemediği için hipnoz sonrasında kolayca kişi özgül fobisi olan nesneye yaklaşımını değiştirerek iğne fobisi olan bir kişi vücuduna yüzlerce iğne batırıldığını hayal ettiğinde uyandığında bir tane iğneyle mücadele etmesi daha kolay olacaktır.

Hipnoterapi Kaç Seans Sürer?

Terapi seanslarının toplan sayısı ilk seanstan sonra netleşir. Ön görüşmeden sonra, danışanın rahatsızlığına bağlı olarak yol haritası çizilir.

Hipnoterapi Online Uygulanabilir Mi?

Hipnoterapiyi uzmanlarımız online/çevrimiçi olarak verebilmektedir. Böylece nitelikli terapi hizmetini evinizden veya is yerinizden ulaşmaniz artık çok kolay. Yüz yüze terapilerde uyguladığımız ekolleri online/çevrimiçi terapilerimizde de rahatlıkla uygulanabilir. 

Hipnoterapi Hizmetini Neden Papillon Akademiden Almalıyım?

Papillon Akademi alanında uzman ruh sağlığı profesyonellerinin koordineli çalıştığı bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Psikiyatrist, psikolog ve terapistlerimiz Hipnoterapi hizmeti almak için gelen danışanlara kendisiyle ön görüşme yaparak Hipnoterapiye hazırlar. Devamındaki süreçte de bu koordinasyon devam eder ve danışanın gelişimi ve değişimleri takip edilir ve belirlenen terapi hedefine ulaşılır.

Ankara Papillon Akademi psikiyatri ve psikolojik danışmanlık merkezi uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz.