Öfke Kontrol Problemleri

Öfke duygusu veya şiddet içeren davranışlar, depresyon, kaygı , bağımlılıklar ve diğer zihinsel sağlık sorunları dahil olmak üzere birçok farklı temel zorlukla ilişkili olabilir . Pek çok birey, ciddi düşük benlik saygısı ile ilgili temel zorluklara ve ayrıca güvensizlikle ilgili sorunlara sahip olabilir. Bazı kişilerin geçmişte fiziksel, cinsel veya duygusal istismar geçmişi de olabilir. Birinin öfke yönetimi güçlükleri geliştirmesine yol açan birçok birbirine bağlı özellik olabilir.

Öfkenin, diğer duyguların yanı sıra, bastırılmaması önemli olsa da, öfkenizi kontrol altında tutmak, sakinliği korumak için çok önemlidir ve öfkenin dışa dönük ifadelerinin ilişkilerinizi olumsuz etkilememesini sağlar. Öfke duygusu tamamen doğaldır ve size kötü davranıldığında veya haksızlığa uğradığınızda öfke duymanız normaldir. Bu tepkilerin öfke patlamalarıyla sonuçlanıp sonuçlanmadığı, bununla nasıl başa çıktığınıza bağlıdır; her şeyden önce öfke, size veya başkalarına zarar verdiğinde tehlikeli hale gelir. Öfke yönetimi zorlukları, iş kaybına, ilişkilerin bozulmasına ve cezai hükümlere yol açabilir.

Öfke yönetimi ile her vaka dikkatli bir değerlendirme gerektirir. Altta yatan zihinsel sağlık sorunlarının tanımlanması ve tedavi edilmesi gerekirken, kişilerarası zorlukların ele alınması ve alkol veya madde kullanımının ele alınması gerekebilir.

Papillon Akademi yıllardır öfke sorunları olan insanları desteklemektedir. Herkesin durumunun farklı olduğunu biliyoruz, bu yüzden herkesin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış benzersiz bir terapi planı olmasını sağlıyoruz. Papillon Akademi olarak öfkenizi kontrol etmenize ve ihtiyaçlarınıza özel bir öfke yönetimi tedavi planı oluşturmanıza yardımcı olabiliriz. 

Ankara Papillon Akademi psikiyatri ve psikolojik danışmanlık merkezi uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için aşağıdaki butonları tıklayabilirsiniz.

                      

 

 

İlgili Aramalar :

Ankara Psikolog, Çankaya Psikoterapi, Ankara Klinik Psikolog, Sınav Stresi, Okul Reddi, Psikoterapi, Anksiyete Bozukluğu, Sosyal Fobi, Anksiyete, Kaygı, Psikoterapi