Psikolojik Güçlükler ve Hipnoz Eğitimi

Psikolojik Güçlükler ve Hipnoz Eğitimi

Danışanlar her zaman kendi sorunlarının farkında olmayabilirler veya bunları anlatmakta, bize kendilerini açmakta zorluk yaşayabilirler. Ayrıca uzun süre seanslara devam etmekte zorlanabilirler. Bu ve bunun gibi problemleri yaşayan danışanlar Hipnoterapi gibi kısa sürede bizi çözüme ulaştırabilecek ve kişilerin kendilerini daha kolay açabilecekleri ve belki de farkında bile olmadıkları problemleri gün yüzüne çıkartabilecekleri bir terapi yöntemine ihtiyaç duyabilirler. Papillon Akademi olarak Psikolojik Güçlükler ve Hipnoz Eğitimi ile sizlere bu ihtiyacı karşılayabilecek bir terapi yöntemi öğretmeyi hedefliyoruz.

Eğitim Hakkında Hemen Bilgi Almak İster misiniz? Sorularınıza yanıt verebilmemiz için FORMU DOLDURUNUZ.

Hipnoterapi uygulayıcılığında yetkinlik kazanmanızı sağlamak adına, bu alanında uzman eğitmenlerin detaylı konu anlatımları, örnek vaka videoları ve çeşitli uygulama teknikleri ile tam kapsamlı hazırlanmış olan Hipnoterapi Eğitimimizden faydalanabilirsiniz. Ders kayıtlarını 1 Ay boyunca izleme olanağı sayesinde takıldığınız yerde tekrar derslere göz atabilir, kaçırdığınız kısımları kayıtlardan tamamlayabilirsiniz.

Hipnoterapi Nedir?

Telkin yoluyla kişinin bilinç ve farkındalık seviyesini artırmasını ve kendisini keşfetmesini sağlayan bir bilinçlilik halinde hipnoz yöntemiyle uygulanan tedavilere verilen genel isimdir. Alternatif tıp yöntemi olan Hipnoterapi’ nin amacı bilinç ve bilinçdışı zihni sağlıklı bir uyuma ulaştırmaktır. Bunun yanında kişiyi sınırlayan olumsuz duygu ve düşüncelerin farkına varılmasını sağlamak ve kişi üzerindeki sınırlayıcı etkileri ortadan kaldırarak kişinin yaşadığı soruna ilişkin daha derin yapıcı bir algının, içgörürün oluşmasını sağlamak hedeflenir. Bu görüş ekseninde yeni ve sağlıklı görüş açısı geliştirerek yeni davranışlar edinmesini sağlayıp kendisiyle ve çevresiyle daha uyumlu bir iletişim hali kazanabilir. Bunun neticesinde amaç bireyin hedeflerine ulaşma noktasında motive olup kendi oto kontrol sistemini oluşturarak kalıcı bir çözüm sağlamaktır.

Hipnoterapi Eğitimi Neden Gerekli?

Diğer terapi teknikleriyle karşılaştırıldığında daha kısa sürede cevap alınmasını sağlar. Kalıcı çözümler hedefler. Her psikoterapistin alet çantasında bulunması gereken bir terapi tekniğidir. Birçok teknikle birleştirildiğinde kalıcı çözümler elde etmenin yolunu açar ve terapistin işini kolaylaştırır. 

Hipnoterapi Eğitimi Kimden Alınmalı?

Lisansını psikoloji, tıp veya psikolojik danışmanlık bölümlerinde yapmış, klinik psikoloji veya psikiyatri alanında uzmanlığını tamamlamış ve bunlara ek olarak Sağlık Bakanlığı Onaylı Hipnoterapi Eğitimini almış, güncel olarak hipnoz uygulayıcılığı yapmakta olan uzmanlardan alınmalıdır. En önemli kriter ise eğitmenin bu konuda hem bilgi birikimi olarak yeterli olması hem de aktif olarak Hipnoterapi uygulaması yapıyor olmasıdır.

Hipnoterapi Eğitimi için Neden Papillon Akademi Tercih Edilmeli?

Papillon Akademi, teorik ve pratik eğitimi bir arada verildiği birbirinden farklı ve çarpıcı vaka örnekleriyle sizlere sunulan bu alanında uzman dört doktor tarafından verilen bu eğitim sayesinde Hipnoterapi öğrenebilceksiniz. Eğitmenlerimizin hepsi güncel olarak danışan gördükleri için verdikleri örnekler sizin de her gün karşınıza çıkabilecek vakalara gerçekçi bir örnek oluşturacak, bu sayede uygulama alanında kendinizi doğru şekilde geliştirebileceksiniz. Ayrıca eğitim boyunca yapılan rol-play ile kursiyerin Hipnoterapi yapma düzeyini artırabilirsiniz. Alacağınız eğitim sertifikası ile danışanlarınıza bilimsel temelli olan Hipnoterapi ’yi uygulayarak yardımcı olabilirsiniz.

Papillon Akademi’den alacağınız Hipnoterapi eğitimimiz için 24 saatlik ders programı hazırlanmış olup aynı zamanda 1 ay boyunca erişiminize açık olacaktır.

Eğitim Hakkında Hemen Bilgi Almak İster misiniz? Sorularınıza yanıt verebilmemiz için FORMU DOLDURUNUZ.

Hipnoterapi Eğitimde Ne Hedefliyoruz?

Hipnoz Eğitimi; kursiyerlerin hipnoz hakkındaki teorik bilgileri edinmelerini ve hipnoz tekniklerini uygulama becerilerini kazanmalarını ve geliştirmelerini hedeflemektedir. Papillon Akademi olarak teorinin yanında uygulama ağırlıklı bir eğitim vermekteyiz. Gerçek vaka videoları ile indüksiyon teknikleri, direnç ölçme yöntemleri, 5-Path tekniği gibi yöntemlerle eğitimimizi güçlendirmeyi hedeflemekteyiz.

Hipnoterapi Eğitimi ile Neler Öğreneceksiniz?

Hipnoz bir noktaya odaklandırılıp bütün seslerin ve görüntülerin kaybolduğu o noktayı en ince ayrıntısına kadar hayal edip gördüğümüz fark ettiğimiz hissettiğimiz bir andır. Geçmiş travmatik yaşantılarımıza açılan bir kapı o anı ne kadar canlı yaşar duygularıyla hissedersek o yaştaki olumsuz otomatik inançlarımızı yeniden düzenlemeye ve bugüne olan etkilerini azaltmaya yardımcı olduğunu öğreneceksiniz. Eğitimimizde hipnozun diğer terapi teknikleriyle nasıl kullanıldığını farklı indüksiyon yöntemlerini hipnoza yatkınlık testlerini ileri hipnoz tekniklerini öğrenmesini sağlayarak kursiyerlerimizin yeterli düzeyde teorik ve uygulama bilgisi kazanmalarını ve bu sayede danışanlarına sigara bırakma, fobilerin üstesinden gelme, kaygı problemlerini çözüme kavuşturma gibi birçok konuda danışanlarınıza uygulayabilecek seviyeye getirmeyi hedeflemekteyiz.

Kimler Hipnoterapist olmak için eğitim alabilir?

Psikiyatri uzmanları ve asistanları, psikologlar, psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanları, diş hekimleri, asistan ve pratisyen hekimler, psikiyatri hemşireleri, sosyal hizmet uzmanları, aile danışmanlığı yüksek lisansını veya 450 saatlik Millî Eğitim Bakanlığı müfredatını tamamlamış olanlar ve ilgili bölümlerde halen öğrenciliği devam edenler eğitimlerimize katılabilir.

Hipnoterapi Sertifikası

Papillon Akademi olarak verdiğimiz eğitim sertifikası ile danışanlarınıza Hipnoterapi tekniklerini uygulayarak danışanlarınızın sorunlarını çözüm sağlayabilirsiniz.

Hipnoterapi'nin diğer terapi yöntemlerinden nasıl bir farkı vardır?

Hipnoz bilinçaltında çalışır bilinçaltı buzdağının görünmeyen kısmından binlerce defa daha büyük ve hacimli olan kısmıdır. Gün içerisinde insanlarla olan iletişimlerimizi davranış kalıplarını geçmiş yaşantılarımız ve bilinç altında işlemlediğimiz davranışlar ve düşünceler belirler. Bilinçaltı çalışmalarında yapılan değişiklikler bilinçli halimize ve davranışlarımıza aynısı ile yansır. Hipnoz bilinç altına açılan direk bir pencere gibidir. Bu pencereden içeri giren insanlar kendi iç dünyalarını toparlama eğilimine sahiptirler dolayısıyla direkt cerrahi bir operasyon olarak düşünülebilir. Olaylara kısa, net ve etkin çözümler uygular. Örneğin özgül fobisi olan birisinin imajinal tekniklerle özgül fobisi olduğu duruma direkt olarak maruz bıraktırarak o olaydaki koku ve kaygısının duyarsızlaştırmasını sağlar bilinç altı gerçek ve hayali ayırt edemediği için hipnoz sonrasında kolayca kişi özgül fobisi olan nesneye yaklaşımını değiştirerek iğne fobisi olan bir kişi vücuduna yüzlerce iğne batırıldığını hayal ettiğinde uyandığında bir tane iğneyle mücadele etmesi daha kolay olacaktır.

Gerekli olan tüm materyaller eğitimin içerisine dahil edilmiştir. Hipnoterapi Teknikleri materyallerini kaydolduğunuz zaman eğitimler sayfasında PDF formatında bulabilirsiniz.

Sorularınız ve Daha Detaylı Bilgi almak için whatsapp ve diğer iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

0 552 744 3024               

Eğitim Hakkında Hemen Bilgi Almak İster misiniz? Sorularınıza yanıt verebilmemiz için FORMU DOLDURUNUZ.        

EĞİTİM PROGRAMI

1.MODÜL

·      Hipnoz ve trans nedir ?

·      Hipnozun tarihsel süreci

·      Hipnotistin zihin modeli

·      Bilinç, bilinçaltı, bilinçdışı nedir?

·      Hipnoz hakkında mitler ve gerçekler

·      Hipnotik fenomenler

2.MODÜL

·      Hipnozun bileşenleri

·      Hipnoz uygulama alanları

·      Hipnozun kontrendike olduğu durumlar

·      Hipnoza yatkınlık testleri

·      İndüksiyon yöntemleri

·      Dave elman indüksiyonu

·      Milton Erickson’un Hipnozu

·      Transın aşamaları ve özellikleri

·      Derinleştirme yöntemleri

·      Hipnoza direnç ve başa çıkma yöntemleri

·      Direkt ve indirekt telkin kalıpları

·      Otohipnoz, self hipnoz, grup hipnozu

·      Hipnoz hakkında etik ve yasal sorumluluklar

3.MODÜL

·      Af terapisi

·      Regresyon ve tanımı

·      Regresyon telkinleri

·      Regresyon uygulama alanları

·      Analitik regresyon

·      Non analitik regresyon

·      5-path tedavisi

·      Parts tedavisi

·      Anksiyete bozuklukları ve hipnoterapi

·      Fobiler ve hipnoterapi

·      Depresyon ve hipnoterapi

·      Okb ve hipnoterapi

4.MODÜL

·     Çocuklarda Hipnoz uygulamaları

 

Eğitim Müfredatı

Instagram

@papillonakademi

Whatsapp

+90 552 316 30 24

Telefon

0312 911 97 92

Harita

Papillon Akademi

Eğitim / Randevu